This piece is part of the Carrocel Custom Collection. It is made of acrylic console with a walnut trestle and finished off with a polished lacquer top. This console is Modern in style but is diverse enough for a multitude of interior styles.
This item is new, custom made to order.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, Made to order |
| Materials: | Acrylic, Wood |
| Height: | 33 in. (83.82 cm) |
| Width: | 68 in. (172.72 cm) |
| Depth: | 18 in. (45.72 cm) |
| Condition: | New, Made to order. Approximately 12 Weeks Delivery. |
| Customizable: | Yes, Prices May Vary |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















